Drzwi dwuskrzydłowe TURIA 1400x2050 – ppoż EI30

Drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe – Opis

Najwyższej klasy produkty dostępne w naszej firmie posiadają Krajową Ocenę Techniczną Potwierdza ona skuteczną ochronę przeciwpożarową. Dwuskrzydłowe drzwi stalowe EI30 dostępne w naszej firmie wraz z:

  • standardową ościeżnicą kątową CS5 w kolorze RAL 7035,
  • wytrzymałą klamką ze stalowym rdzeniem i plastikowym wykończeniem w czarnym kolorze (U-form),
  • zamkiem wpuszczanym wraz z wkładką patentową i trzema kluczami.
  • Dwuskrzydłowe drzwi przeciwpożarowe wraz z ościeżnicą są standardowo pomalowane w kolorze RAL 7035, ale na indywidualne zamówienie można wybrać inny kolor z tej palety.

Konstrukcja skrzydła drzwi stalowych ppoż. i ościeżnicy

Zastosowane do produkcji skrzydła o grubość 63 mm. w dwuskrzydłowych drzwiach stalowych PPOŻ EI30 blachy są ocynkowane dwustronnie i mają grubość 0,8 mm. Wypełnienie ich stanowi wełna mineralna. Na indywidualne zamówienie można wyposażyć je w uszczelki do skrzydła oraz ościeżnicy, dzięki którym konstrukcje przeciwpożarowe zyskują dymoszczelność w klasie Sa S200 Ościeżnica kątowa została wykonana z najwyższej jakości blachy stalowej ocynkowanej o grubości 1,5 mm. Zarówno w przypadku samego skrzydła, jak i ościeżnicy, do łączenia blach nie stosowano spawania. Konstrukcja jest tym samym wytrzymała, a skrzydła mocowane są do ościeżnicy poprzez system trzech zawiasów RF z 3-milimetrowej blachy ocynkowanej. Na specjalne zamówienie jest dostępna wersja z zawiasami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Ościeżnica ma fabrycznie wykonane otwory montażowe i miejsce na naklejenie uszczelki pęczniejącej. W razie potrzeby jej kątową wersję można zastąpić obejmującą lub blokową (dostępne na indywidualne zamówienie). Drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe mają ponadto funkcję automatycznego ryglowania skrzydła biernego.

Kratki wentylacyjne, przeszklenia i inne wyposażenie dodatkowe

Oprócz wyposażenia standardowego, które można dopasować do własnych potrzeb, do dwuskrzydłowych modeli drzwi przeciwpożarowych EI30 można dokupić wiele dodatkowych akcesoriów. To przede wszystkim możliwość montażu kratek wentylacyjnych o maksymalnym rozmiarze 300×150 mm. Istnieje również opcja dołożenia przeszklenia PPOŻ które doświetli pomieszczenie lub hol windowy.

Akcesoria dostępne na specjalne zamówienie, to również między innymi:

  • samozamykacz Eco Schulte lub Geze
  • urządzenia kontroli dostępu,
  • zwory elektromagnetyczne,
  • uszczelki progu,
  • opcjonalne zamki w wersji nawierzchniowej lub wpuszczanej.

W swojej podstawowej wersji skrzydło przeciwpożarowe jest pokrywane bezbarwnym laminatem foliowym, który chroni powierzchnię przed uszkodzeniami podczas transportu i montażu. Dwuskrzydłowe drzwi stalowe PPOŻ EI30 można zamówić w kolorze innym niż standardowy RAL 7035,

Sprawdź pozostałe nasze drzwi przeciwpożarowe

?>