Drzwi dwuskrzydłowe TURIA 1400x2050 – ppoż EI30

W przygotowanej przez nas ofercie asortymentowej znajdują się drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe. Stolarka otworowa tego typu doskonale sprawdza się nie tylko w budynkach, w których ze względu na wykonywaną działalność istnieje wyższe od standardowego ryzyko pojawienia się otwartego ognia, ale również w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Cechą charakterystyczną, która wyróżnia drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe od swoich standardowych odpowiedników, jest doskonale przemyślana konstrukcja. Stolarkę taką tworzy się m.in. z grubych i wysokojakościowych stalowych płyt, pomiędzy którymi znajduje się wełna mineralna.

Takie połączenie materiałów sprawia, że dzięki powstaniu skutecznej bariery rozprzestrzenianie się ognia zostaje znacząco spowolnione. Co równie istotne – dostępne w naszej ofercie modele mają też wysoką klasę szczelności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że prawdopodobieństwo zatrucia się dymem przez osoby znajdujące się w budynku jest zminimalizowane. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do składania zamówień!

Dwuskrzydłowe drzwi przeciwpożarowe – skorzystaj z najlepszej oferty!

Klienci, którzy poszukują trwałych, funkcjonalnych oraz estetycznych dwuskrzydłowych drzwi przeciwpożarowych mogą liczyć na nasze kompleksowe wsparcie. Gwarantujemy indywidualne podejście, sprawną realizację powierzonego nam zlecenia, a także szeroko zakrojone doradztwo techniczne dotyczące tego, jaki produkt wybrać. Nie mamy wątpliwości, że nasza oferta wyczerpie oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.

Drzwi stalowe przeciwpożarowe

Drzwi stalowe przeciwpożarowe dwuskrzydłowe

Drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe – Opis

Najwyższej klasy produkty dostępne w naszej firmie posiadają Krajową Ocenę Techniczną Potwierdza ona skuteczną ochronę przeciwpożarową. Dwuskrzydłowe drzwi stalowe EI30 dostępne w naszej firmie wraz z:

  • standardową ościeżnicą kątową CS5 w kolorze RAL 7035,
  • wytrzymałą klamką ze stalowym rdzeniem i plastikowym wykończeniem w czarnym kolorze (U-form),
  • zamkiem wpuszczanym wraz z wkładką patentową i trzema kluczami.
  • Dwuskrzydłowe drzwi przeciwpożarowe wraz z ościeżnicą są standardowo pomalowane w kolorze RAL 7035, ale na indywidualne zamówienie można wybrać inny kolor z tej palety.

Konstrukcja skrzydła drzwi stalowych ppoż. i ościeżnicy

Zastosowane do produkcji skrzydła o grubość 63 mm. w dwuskrzydłowych drzwiach stalowych PPOŻ EI30 blachy są ocynkowane dwustronnie i mają grubość 0,8 mm. Wypełnienie ich stanowi wełna mineralna. Na indywidualne zamówienie można wyposażyć je w uszczelki do skrzydła oraz ościeżnicy, dzięki którym konstrukcje przeciwpożarowe zyskują dymoszczelność w klasie Sa S200 Ościeżnica kątowa została wykonana z najwyższej jakości blachy stalowej ocynkowanej o grubości 1,5 mm. Zarówno w przypadku samego skrzydła, jak i ościeżnicy, do łączenia blach nie stosowano spawania. Konstrukcja jest tym samym wytrzymała, a skrzydła mocowane są do ościeżnicy poprzez system trzech zawiasów RF z 3-milimetrowej blachy ocynkowanej. Na specjalne zamówienie jest dostępna wersja z zawiasami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Ościeżnica ma fabrycznie wykonane otwory montażowe i miejsce na naklejenie uszczelki pęczniejącej. W razie potrzeby jej kątową wersję można zastąpić obejmującą lub blokową (dostępne na indywidualne zamówienie). Drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe mają ponadto funkcję automatycznego ryglowania skrzydła biernego.

Kratki wentylacyjne, przeszklenia i inne wyposażenie dodatkowe

Oprócz wyposażenia standardowego, które można dopasować do własnych potrzeb, do dwuskrzydłowych modeli drzwi przeciwpożarowych EI30 można dokupić wiele dodatkowych akcesoriów. To przede wszystkim możliwość montażu kratek wentylacyjnych o maksymalnym rozmiarze 300×150 mm. Istnieje również opcja dołożenia przeszklenia PPOŻ które doświetli pomieszczenie lub hol windowy.

Akcesoria dostępne na specjalne zamówienie, to również między innymi:

  • samozamykacz Eco Schulte lub Geze
  • urządzenia kontroli dostępu,
  • zwory elektromagnetyczne,
  • uszczelki progu,
  • opcjonalne zamki w wersji nawierzchniowej lub wpuszczanej.

W swojej podstawowej wersji skrzydło przeciwpożarowe jest pokrywane bezbarwnym laminatem foliowym, który chroni powierzchnię przed uszkodzeniami podczas transportu i montażu. Dwuskrzydłowe drzwi stalowe PPOŻ EI30 można zamówić w kolorze innym niż standardowy RAL 7035,

Sprawdź pozostałe nasze drzwi przeciwpożarowe.

?>